Po co komu aplikacja mobilna – gadżet a może narzędzie?

Niektórzy z nas traktują aplikacje jak gadżety, które trzeba mieć, aby pokazać się w towarzystwie i być na
topie. Niektórzy dzięki nim usprawniają swoje codzienne funkcjonowanie i generują dodatkowy wolny czas dla siebie i rodziny. Aplikacje mobilne dla biznesu to poważna sprawa. Bo przede wszystkim mają za zadanie ułatwić pracę i przynieść konkretne efekty — czyli kasę. Albo ją zaoszczędzić, albo ją zarobić.

Nasz zespół programistów, zajmujący się tworzeniem dedykowanych aplikacji mobilnych podchodzi do sprawy bardzo poważnie. Przed przystąpieniem do jej tworzenia muszą przygotować porządną analizę z jednej strony wymagań klienta, a z drugiej możliwość i wykonalności danego zadania. Aplikacja musi być dobrze zaprojektowana i przemyślana, bo poprawki mogą być kosztowne. Efekt zwyczaj prowadzi do dwóch najważniejszych kwestii związanych z czasem i pieniędzmi. Przeważnie chodzi o zaoszczędzenie czasu, czyli aplikacja pewne zadania musi uprościć i jednocześnie przyspieszyć lub zautomatyzować. Przykładem takiej zasady jest stworzona przez nas aplikacja dla firmy Hansen. Ułatwia ona handlowcom pracującym w terenie przygotowanie wstępnej lub już końcowej oferty na konkretne produkty (np.: okna, fasady). Klient na miejscu w ternie możne sobie zobaczyć jak to będzie wyglądać oraz ile to może kosztować. Po akceptacji informacja trafia online do firmy Hansen gdzie, jest inicjowany proces produkcji. Produkcja, która zazwyczaj nie jest powtarzalna tylko pod konkretną specyfikację. Aplikacja dla firmy Hansen spowodowała zaoszczędzenie czasu na przygotowanie oferty oraz ograniczyła zaangażowanie specjalistów, którzy w firmie musieli wcześniej przygotowywać projekty okien czy fasad do oferty. Teraz to przejmuje aplikacja. Można powiedzieć, że aplikacja wpłynęła na automatyzację procesu sprzedaży i samej produkcji. To tylko wycinek możliwości i zalet, jakie aplikacja przyniosła naszemu klientowi.

Odpowiadając na zadane pytanie w tytule, możemy powiedzieć, że aplikacja możne być fajnym gadżetem, który jednocześnie jest niezwykle użytecznym narzędziem. To zależny tylko od nas samych jak je traktujemy i do czego wykorzystujemy oraz jakie aplikacje są na naszych smartfonach. Czy te potrzebne, czy może tylko te do chwilowej rozrywki, które pozwalają być trendy.

Jeśli jesteś zainteresowany/a informacją na temat dedykowanych aplikacji mobilnych dla biznesu prosimy o kontakt. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania, spostrzeżenia.