Bransoletki życia rozdane

Wczoraj (4.04.2018) w godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w przekazywaniu 135 “bransoletek życia” osobom, które zostały zakwalifikowane do projektu „Czerwony guzik życia – aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego”. Jednym z elementów projektu było dostarczenie przez nas specjalnie przygotowanych bransoletek, wyposażonych w “czerwony guzik życia”.  Bransoletka wchodzi w skład systemu teleopieki – usługi całodobowego monitoringu osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Krótko o projekcie

  • Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne
  • Całkowita wartość projektu 883.970,43 zł
  • Dofinansowanie RPO WL 839.771,90 zł
  • Wkład własny Powiatu Kraśnickiego: 44.198,53 zł wraz z 9 miastami i gminami (miasto i gmina Annopol, gmina Gościeradów, gmina Kraśnik, gmina Szastarka, gmina Trzydnik Duży, miasto i gmina Urzędów, gmina Wilkołaz, gmina Zakrzówek, gmina Dzierzkowice)

Głównym celem Projektu jest zwiększenie dostępu do lepszej jakości usług społecznych, poprawa warunków opieki domowej oraz wzrost aktywności społecznej 135 niesamodzielnych osób (56 osób z niepełnosprawnością, 103 osób z obszarów wiejskich), które ze względu na wiek, stan zdrowia / niepełnosprawność wymagają opieki, poprzez realizację indywidualnych i kompleksowych zintegrowanych usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej oraz zapewnienie niezbędnego sprzętu wspomagającego.

Projekt zakłada objęcie tych osób pomocą w postaci usługi elektronicznego całodobowego monitoringu w ich miejscu zamieszkania. Usługa ta będzie ważnym elementem wspierającym usługi opiekuńcze, gdyż zapewni szybką i skuteczną reakcję w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia.

“Bransoletka życia”

Bransoletka posiada funkcję nadajnika (przypomina zegarek). Jest wodoodporna. Na nadajniku zamieszczone są następujące dane: dane osobowe, wiek, grupę krwi, uczulenia, zdiagnozowane choroby, przepisane leki, dane kontaktowe najbliższych osób. Wyposażona jest w alarmowy Przycisk Życia, który pozwala pacjentowi połączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i wezwać pomoc. Czujnik umieszczony w bransoletce wykrywa utratę przytomności lub upadek i automatycznie alarmuje Centrum Zdalnej Opieki Medycznej. Jej zakup umożliwi wsparcie usług opiekuńczych i zapewni możliwość szybkiej i skutecznej reakcji w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

Więcej o projekcie Czerwony Guzik życia znajdziesz tutaj >>
Informacje ze spotkania z uczestnikami projektu „Czerwony guzik życia – aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego” – znajdziesz tutaj >>