Obowiązek stosowania kas w kantorach i nie tylko! Zmiany w 2018 roku.

W 2018 roku obowiązek stosowania kas fiskalnych stanie się udziałem m.in. prowadzonej działalności związanej z wymianą walut (kontory stacjonarne od 1.04.2018), a także prowadzeniem cyrków i wesołych miasteczek.

W rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących czytamy:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku: (pełną treść rozporządzenia można pobrać tutaj>>)

(ostatnie punkty tego paragrafu)

k) kulturalnych i rozrywkowych – wyłącznie w zakresie wstępu na przedstawienia cyrkowe,
l) związanych z rozrywką i rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu do wesołych miasteczek, parków rozrywki, na dyskoteki, sale taneczne,
m) w zakresie wymiany walut, z wyłączeniem usług świadczonych przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Nasz komentarz:

Świadczenie usług ww. będzie wymagało posiadania urządzenia fiskalnego. Do takich urządzeń zaliczają się kasy fiskalne, jak również drukarki fiskalne.

Kasa fiskalna/Kasa rejestrująca – urządzenie elektroniczne, służące do rejestracji obrotu oraz kwot (podatku dochodowego i VAT) należnego ze sprzedaży detalicznej.

Drukarka fiskalna − urządzenie rejestrujące przychody pochodzące ze sprzedaży detalicznej na potrzeby rozliczenia podatku (dochodowego i VAT). Aby mogła być używana w tym celu zgodnie z prawem, musi posiadać homologację.

W odróżnieniu od kasy fiskalnej drukarka fiskalna nie może pracować samodzielnie (bez podłączenia do komputera) i jej zadanie polega jedynie na rejestracji oraz wydruku paragonów. Wchodzi w skład komputerowych systemów sprzedaży (np. kas POS, komputery z odpowiednim oprogramowaniem fiskalnym). – źródło: pl.wikipedia.org

Gdzie można kupić urządzenie fiskalne?

Zapraszamy do naszych salonów sprzedaży, gdzie można otrzymać fachową poradę w tym zakresie oraz  już dziś wybrać model, który najlepiej się sprawdzi w Twojej działalności gospodarczej. Poinformujemy o wszystkich aspektach prawnych i obowiązkach związanych z posiadaniem urządzenia fiskalnego.

Rzeszów, Rejtana 55 – 17 282 50 00 (trasa >>), Krosno, Grodzka 12 – 13 432 09 40 (trasa>>), Przemyśl, Asnyka 4 – 16 678 59 20 (trasa>>). Zawsze odbierzemy od Ciebie telefon.

Pamiętaj!

Kaidy przedsiębiorca, który ma obowiązek posiadania urządzenia fiskalnego możne dostać zwrot do max. 700 zł za zakupione urządzenie. Oczywiście pod pewnymi warunkami, z którymi możesz się zapoznać tutaj>>