Jak bezpiecznie wykonywać pracę zdalną?

Połączenie przy wykorzystaniu sieci VPN znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo w Internecie, dlatego podczas pracy zdalnej pełne zaszyfrowanie połączenia z siecią, jest właściwą drogą.

Podstawowym powodem, przemawiającym za uruchomieniem VPN w obecnych czasach pandemii i przyspieszenia procesu cyfryzacji społecznej jest problem dużego ryzyka kradzieży przez cyberprzestępców przesyłanych i odbieranych informacji. VPN staje się więc podstawowym narzędziem wykorzystywanym do ochrony prywatności pracowników oraz kluczowych danych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firm.
Poniżej w pigułce opisujemy co to takiego i o co chodzi.  

Co to jest VPN?

VPN to skrót od Virtual Personal Network, czyli wirtualna sieć prywatna, z której głównie korzystają pracownicy łączący się z siecią firmową np. z domu, lub innego miejsca z dostępem do Internetu. 

Po co mi VPN?

Technologia VPN zapewnia nowoczesne, wielowarstwowe zabezpieczenie z zaawansowaną ochroną prywatności przy użyciu tunelowania VPN.  

Tunel VPN – co to takiego?

Tunel VPN jest połączeniem między urządzeniem mobilnym lub stacjonarnym, a serwerem VPN, który chroni przesyłane w nim dane przed dostępem nieuprawnionych osób. Główny punkt, czyli serwer VPN szyfruje dane przesyłane przez tunel, chroniąc je przed dostępem i modyfikacją osób trzecich. 

Podstawowe zalety wdrożenia VPN

  • Szyfrowanie całego ruchu pracownik-firma i bezpieczna wymiana danych online 
  • Eliminacja zakłóceń oraz śledzenia wymiany informacji biznesowych przez osoby trzecie  
  • Bezpieczeństwo zdalnego łączenia się z serwerem firmowym przy pomocy publicznych sieci WiFi 

Jak pomagamy? 

Bezpieczeństwo jest dziś kwestią bardzo ważną tak samo, jeśli chodzi o zastosowanie Virtual Personal Network. Odpowiednia wiedza na temat tej technologii i konfiguracji protokołów bezpieczeństwa, jakie oferuje VPN, ma duże znaczenie w zapewnieniu tego bezpieczeństwa.  

Pomagając przy uruchomieniu VPN z twojej strony, potrzebujemy wiedzy na temat stałego, zewnętrznego (publicznego) adresu IP, stabilnego łącza internetowego o przepustowości minimum 10 Mb/s na 1 Mb/s oraz urządzenia obsługującego funkcje firewall i serwera VPN (L2TP, IPSec, SSL). 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy posiada w swojej filmie osoby o odpowiedniej wiedzy technicznej. W związku z tym całe rozwiązanie oraz brakujące elementy dobieramy na podstawie analizy dotyczącej obecnej infrastruktury, ilości pracowników i ich poszczególnych potrzeb oraz rodzaju prowadzonej działalności przez firmę.  

Więcej na ten temat i kontakt ze specjalistą znajdziesz tutaj https://uslugiinformatycze.zetorzeszow.pl/praca-zdalna/