Pięć powodów, dla których warto wdrożyć w firmie Wirtualną Sieć Prywatną

Sieci VPN bezpiecznie łączą nas z Internetem, używając szyfrowanego połączenia bez względu na naszą lokalizację. Prezentujemy 5 powodów, wobec których nie możesz być obojętnym. 

Nie ważne czy pracujesz z domu, pubu, zagranicznej lokalizacji twojego oddziału firmy, hotelu czy z siedziby klienta, u którego wykonujesz pracę jako pracownik delegowany – zawsze robisz to w sposób bezpieczny.

Powód 1 – VPN to jedna z najtańszych form zabezpieczenia istotnych zasobów firmowych. Wspomaga tworzenie bezpiecznych połączeń ze współpracownikami, z którymi wymieniamy poufne dane np. stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa. 


Powód 2 – VPN to prosta w użyciu technologia nawet dla pracowników o niewielkiej wiedzy technicznej. Komfortowo i bezpiecznie pozwala korzystać z Internetu nawet przy dostępie z otwartych sieci WiFi czy udostępnionych łączach w miejscach publicznych.


Powód 3 – VPN utrudnia śledzenie twojej aktywności w sieci np. dla konkurencji, stron internetowych zbierających dane lokalizujące czy cyberprzestępców. Dodatkowo zabezpiecza operacje finansowe, eliminując problem kradzieży tożsamości czy haseł i loginów.


Powód 4 – VPN zabezpiecza korzystanie z urządzeń mobilnych tj. smartfony, tablety czy ultrabooki, które standardowo nie są wyposażone w cyfrowe systemy antywłamaniowe.


Powód 5 – VPN to szybki i odpowiednio zaszyfrowany dostęp do firmowej sieci w tym do aplikacji webowych, dysków sieciowych czy wystawionych usług VDI, czyli spersonalizowanych zasobów wirtualnych. Możemy z nich bezproblemowo korzystać, będąc za granicą, gdzie czasami występują ograniczenia geograficzne czy terytorialne.

Jeśli cię to zainteresowało, odwiedź naszą stronę, gdzie w pigułce opisujemy, jak pomagamy naszym klientom, którzy chcą wdrożyć tę technologię u siebie. Więcej na ten temat i kontakt ze specjalistą znajdziesz tutaj https://uslugiinformatycze.zetorzeszow.pl/praca-zdalna/