Backup online jest ważny dla mojej firmy – szczególnie teraz!

Bezpieczeństwo danych przechowywanych na firmowym komputerze, który używamy do pracy zdalnej – w domu, jest ważne. Czy wszyscy pamiętamy o zabezpieczaniu danych na nim?

Większość z nas znalazła się w sytuacji, gdy pracę świadczymy z innej lokalizacji niż siedziba firmy. Warto się nad tym, krótko zastanowić. Zapytajmy naszego administratora lub firmę zewnętrzną, która nas obsługuje, czy nasz komputer jest backupowany.  

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to super. Możesz pracować i spać spokojnie. Dane są bezpieczne i w każdej chwili możesz je odzyskać, gdy np. dysk „padnie”. A co z nami, których odpowiedź brzmi NIE. Mamy proste i tanie rozwiązanie, które w skrócie Ci przybliżymy. 

1 Narzędzie 

ZETO Data Backup jest narzędziem do tworzenia kopii zapasowych danych przechowywanych na komputerze. Wykorzystujemy protokół szyfrowanej komunikacji, który jest specjalnie dostosowany do potrzeb systemu. To dzięki niemu Twoje dane są bezpieczne. 

2 Aktówka 

Unikalną funkcją ZETO Data Backup wśród oprogramowania do backupu jest Aktówka. Umożliwia ona synchronizację danych pomiędzy Twoimi urządzeniami, tak aby najważniejsze dokumenty były zawsze pod ręką. Działanie aktówki jest niezależne od harmonogramów backupu wykonywanych przez aplikację. 

Aktówka pełni funkcję przestrzeni wymiany między aplikacjami klienckimi. Dane wysłane do przestrzeni aktówki przez aplikację kliencką są przesyłane na serwery systemu ZETO Data Backup. 

3 Wersjonowanie 

Oprogramowanie ma wbudowaną funkcję wersjonowania z możliwością przywrócenia pliku nawet do 30 wersji wstecz. Zadania realizacji kopii zorganizowano w formie projektów. Można stworzyć własny projekt, definiując foldery kopii i harmonogram zadania. 

Sprawdź, jak w praktyce wygląda proces tworzenia kopii plików. Oto backup w 7 prostych krokach (plik PDF 622KB

4 Współdzielenie i udostępnianie 

Współdzielenie i udostępnianie plików odbywa się poprzez przeglądarkę internetową z dowolnego miejsca na świecie. Logując się do panelu web, uzyskujesz pełen dostęp do plików, które znajdują się w aktówce i Twoich kopiach zapasowych. Możesz je pobierać, kopiować, współdzielić z innymi użytkownikami platformy. Wystarczy wygenerować odnośniki publiczne danych znajdujących się w przestrzeni aktówki, które mogą być udostępnione osobom nieposiadającym konta w systemie ZETO Data Backup. Wszystkie pliki, również te w aktówce, są zaszyfrowane, podobnie jak połączenie z panelem. Dzięki temu nikt postronny nie pozna ich zawartości. 

5 Podsumowanie 

Przedstawione wyżej możliwości (nie wszystkie) ZETO Data Backup do wykonywania szybkich kopii bezpieczeństwa, uświadamiają nam, że niezależnie od tego, co stanie się z naszym komputerem, dane zawsze będą dla nas dostępne. Wystarczy inne urządzenie z dostępem do Internetu, przejście do strony logowania, wpisanie loginu i hasła – i gotowe.  

Pamiętaj – backup zasobów komputera, może uchronić Cię przed ich utratą spowodowaną awarią sprzętu (np. spalony dysk), poważnymi błędami systemu (np. operacyjnego) i katastrofą naturalną (np. pożar, zalanie). Umożliwiamy darmowe 30-dniowe testowanie naszego rozwiązania. Jeśli będziesz już gotów z niego skorzystać po okresie próbnym, to sprawdź cennik

Kontakt: https://backup.zetorzeszow.pl/